VELTA

Stāda veids:
Stāda vecums:
€20.00

Apraksts:

P.Upīša selekcijas materiāla izdalīta aprikozes šķirne. Aprikozes augļi ienākas augusta vidū, ļoti lieli, oranži ar sārtu vaidziņu, apaļi, nedaudz saplacināti, izskatīgi. Garša samērā laba vai laba, kauliņš aprikozei atdalās ļoti labi. Ražo neregulāri, atsevišķos gados ļoti labi. Nepieciešams apputeksnētājs.

Iesakām aprikozēm izvēlēties labāko vietu dārzā, dienvidu, dienvid rietumu pusi, kas būtu pasargāta no valdošajiem vējiem. Stādot aprikozi, sagatavojam stādīšanas vietu, lai tā nebūtu pārlieku smaga, mālaina vai arī pārlieku smilšaina, ielabošanai noderētu sadalījušies kūtsmēsli, komposts vai laba melnzeme, optimālais ph līmenis 5,8.

Pirmās divas ziemas, iesakām aprikozes piesegt, velams ar egļu zariem. Tā kā aprikozes zied ļoti agri, aprikožu ziedēšanas laikā bieži mēdz būt salnas va pat sals, tāpēc jāparūpējās kā tās ziedēšanas laikā pasargāt. aprikozes koku var apsegt ar agrotīklu, vēlams dubulti, izlikt dūmu sveces vai apsmidzināt ar speciāli šim mērķim no cukurbietēm  ražotu līdzekli Green steam.

Lai aprikozes bagātīgi ražotu, tām ir nepieciešams apputeksnētājs- ortra tajā pašā laikā ziedoša citas šķirnes aprikoze.

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko pārlūkošanas pieredzi. Lasīt vairāk Sapratu